فراخوان شماره 110 :

دریافت تسهیلات بند “الف” تبصره 18

پرسش­نامه حاضر به منظور آگاهی از نظرات شما در جهت انعکاس به وزارت نفت و در راستای بهبود شیوه­نامه دریافت تسهیلات بند “الف” تبصره 18 تهیه شده است. مزید امتنان خواهد بود چنانچه نظرات ارزشمند خود را با تکمیل آن اعلام فرمایید.

تبصره 18 بند الف

فرم نظر سنجی تسهیلات تبصره 18

فرم نظر سنجی تسهیلات تبصره

فراخوان شماره 109 :

از علاقه مندان به حضور در نخستین نشست و پنل تخصصی الزامات IMO2030 در صنعت نفت و کشتیرانی در تاریخ 14 دی ماه1401 دعوت به عمل می آید جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02122633774 تماس حاصل فرمایند.

فراخوان شماره 108 :

اعلام نیاز اولویت های فناورانه شرکت نفت ستاره خلیج فارس

از شرکت های فناور و دانش بنیان در حوزه صنعت نفت دعوت به عمل می آید در صورت توانایی به تهیه، ساخت،ارائه راهکار و تامین نیازهای شرکت نفت ستاره خلیج فارس را دارند(فایل پیوست)با دفتر انجمن به شماره 02122633774 تماس حاصل نمایند.

فراخوان شماره 107 :

برگزاری چهاردهمین نمایشگاه اختصاصی جهموری اسلامی ایران در ترکمنستان در تاریخ 26 لغایت 28 بهمن ماه 1401

فراخوان شماره 106 :

امکان صادرات کالا و خدمات به کشور ترکمنستان

شرکت هایی که تمایل به صادرات کالا و خدمات به کشور ترکمنستان دارند لطفا در اسرع وقت با شماره 22633774 تماس حاصل نمایند.

فراخوان شماره 105 :

برگزاری اولین کنفرانس بین المللی هوش مصنوعی، علم داده و تحول دیجیتال در صنعت نفت و گاز

نامه به شرکت های دانش بنیان

فلایر

فراخوان شماره 104 :

دوره آموزشی جامع آنلاین تدوین طرح توجیهی تخصصی در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی

دوره آموزشی جامع آنلاین تدوین طرح توجیهی تخصصی در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی با %80 حمایت مالی صندوق نوآوری و شکوفایی ویژه شرکت های دانش بنیان از 3 دی لغایت 13 بهمن 1401 (دوشنبه ها ساعت 14 تا 16) با موضوع مطالعات بازار،مطالعات فنی و مطالعات مالی توسط آقای دکتر محسن شریف برگزار می گردد.

فراخوان شماره 103 :

درخواست دانش‌بنیان‌ها در سامانه تسهیلات صندوق پژوهش و فناوری ثبت می‌شود

شرکت‌های فناور، نوآور خلاق و دانش‌بنیان متقاضی استفاده از تسهیلات موضوع بند (الف) تبصره (۱۸) قانون بودجه ۱۴۰۰ می‌توانند با مراجعه به سامانه تسهیلات بند (الف) تبصره (۱۸) صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت درخواست خود را ثبت کنند.

به گزارش اپنا به نقل از معاونت مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت، به‌دنبال تأکید مقام معظم رهبری بر افزایش تولیدات صنعت نفت با تکیه بر دانش‌بنیان کردن صنایع نفتی و نظر به استقبال متقاضیان از فراخوان‌های اعلام‌شده برای اعطای تسهیلات موضوع بند (الف) تبصره (۱۸) قانون بودجه ۱۴۰۰ کشور (بهمن‌ماه سال ۱۴۰۰ و اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۱)، به‌منظور استفاده حداکثری از منابع بند یادشده و فراهم ساختن فرصت دوباره برای متقاضیانی که موفق به ثبت‌نام نشده‌اند، از همه شرکت‌های فناور، نوآور خلاق و دانش‌بنیان که متقاضی استفاده از این تسهیلات (مطابق ضوابط مندرج در شیوه‌نامه اجرایی) هستند، دعوت می‌شود در اسرع وقت به سامانه تسهیلات بند (الف) تبصره (۱۸) صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت به آدرس mv.ioiv.ir مراجعه و با تکمیل فرم‌های مربوطه و ارائه مستندهای مورد نیاز درخواست خود را ثبت کنند.

بر اساس برنامه مصوب توسعه اشتغال وزارت نفت، بهینه‌سازی مصرف انرژی، تحول دیجیتال در صنعت نفت، افزایش ضریب بازیافت از طریق احیای چاه‌های غیرفعال و کم‌بازده و دیگر راهکارها، فلرینگ و بازیابی گازهای همراه نفت، ساخت بار اول محصولات راهبردی و کالاهای دانش‌بنیان صنعت نفت و تکمیل زنجیره ارزش صنایع پایین‌دستی نفت، گاز و پتروشیمی اهم رسته‌های اولویت‌دار است که متقاضیان باید در سرفصل‌های یادشده در سامانه ثبت‌نام کنند.

شیوه‌نامه اجرایی مربوط به این برنامه، فرآیند بررسی درخواست‌ها، جزئیات بیشتر درباره پروژه‌های پیشنهادی ذیل هریک از رسته‌های اولویت‌دار و توزیع استانی تسهیلات در سایت یادشده قابل مشاهده و بهره‌برداری است.

فراخوان شماره 102 :

شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس/ مدیریت راهبرد و زیرساخت توسعه محصول، فناوری و نوآوری در نظر دارد در راستای رفع نیازهای فناورانه شرکت‌های تابعه با استفاده از اکوسیستم فناوری و نوآوری و حمایت از تولید داخل و اقتصاد دانش‌بنیان در حوزه‌های بهبود و تحول در فرایند، تنوع سبد محصولات، دانش فنی و ساخت داخل، مطابق با فایل نیازمندی‌های هلدینگ خلیج فارس اقدام به شناسایی و بکارگیری شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در سراسر کشور نماید.

لذا از متقاضیانی که دارای سابقه فعالیت مرتبط در حوزه‌های ذیربط می‌باشند، دعوت به عمل می‌آورد آمادگی خود را جهت رفع نیازهای پیوست (فایل نیازمندی‌ها) با تکمیل فرم شناسایی شرکت‌های دانش‌بنیان/فناور اعلام نموده و حداکثر تا تاریخ 1401/08/24 به آدرسrtech@pgpic.ir  ارسال نمایند.

 

فراخوان شماره 101 :

پارک فناوری و نوآوری نفت و گاز با همکاری شرکت مهندسی و توسعه (متن) نفت اقدام به برگزاری فراخوان برای شناسایی شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور به‌منظور تأمین نیازهای فناورانه این شرکت کرده است.

«به‌منظور تسریع در دانش‌بنیان‌ کردن صنعت راهبردی نفت، رونق بازار فناوری، همچنین ایجاد رقابت سالم بین شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در کشور، پارک فناوری و نوآوری نفت و گاز اقدام به برگزاری فراخوان شناسایی راهکارهای فناورانه و نوآورانه برای تأمین نیازهای شرکت مهندسی و توسعه نفت به‌عنوان طرف تقاضا در محورهای مختلف می‌کند.

پارک فناوری و نوآوری نفت و گاز بر اساس مأموریت ذاتی خود در شبکه‌سازی و توسعه بازار فناوری، در این فراخوان از تمامی شرکت‌ها، هسته‌ها و گروه‌های صاحب دانش و فناوری در حوزه بالادستی صنعت نفت با تمرکز بر استخراج و انتقال بهینه نفت‌خام به‌عنوان طرف عرضه فناوری دعوت به‌عمل می‌آورد راهکارهای فناوارنه و نوآورانه‌ خود را در سه محور زیر برای پارک فناوری و نوآوری نفت و گاز ارسال کنند:

سیال تکمیل چاه مخازن پرفشار فهلیانی

ساخت لوله‌های جریانی

ساخت سیستم هوشمند و برخط نشت‌یاب در خطوط لوله نفت

پارک فناوری و نوآوری نفت و گاز پس از اتمام مهلت ثبت‌نام فراخوان (۲۰ آبان‌ماه) به بررسی راهکارهای ارسال‌شده با نظر متخصصان شرکت مهندسی و توسعه نفت می‌پردازد و راهکارهای منتخب را در اختیار شرکت قرار می‌دهد تا در نشست‌های رودررو کسب‌وکارهای دانش‌بنیان با شرکت نشست‌های B2B را برگزار کنند. پیش‌بینی می‌شود تا پایان آذرماه این فرآیند ادامه داشته باشد و امید می‌رود در این ایام در رابطه با انتخاب بهترین راهکار و مراحل پیاده‌سازی فناوری‌های منتخب جمع‌بندی نهایی حاصل شود.

این فراخوان با هدف تحقق بازار فناورانه‌ حداقل ۱۰۰ میلیون دلاری از طریق جلوگیری از خرید خارج و استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های مجموعه‌های دانش‌بنیان، عواید و ارزش افزوده قابل‌توجهی برای طرفین عرضه و تقاضا و در نهایت میهن اسلامی ایران در بر خواهد داشت. امید است این رخداد با ارزش با همکاری تمامی عوامل زیست‌بوم نوآوری و فناوری به‌ بهترین نحو برگزار و برترین نتایج حاصل شود.

فایل درخواست پروپوزال نیازها

زمان‌بندی:

آغاز فراخوان:‌ ۳ آبان

مهلت ثبت‌نام: ۲۰ آبان

اتمام ارزیابی اولیه از سوی پارک و اعلام فهرست کوتاه:‌ ۳۰ آبان

برگزاری جلسات تخصصی (زمان پیشنهادی): ۵ آذر تا ۲۶ آذر

معرفی راهکارهای برگزیده (زمان پیشنهادی): ۳۰ آذر

نکات مهم:

پارک فناوری و نوآوری نفت و گاز، یک نهاد غیرانتفاعی است و از طرفین عرضه و تقاضای فناوری بابت برگزاری این فراخوان و هم‌رسانی شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور مستعد به شرکت ارائه دهنده‌ نیاز فناورانه هیچ منفعتی دریافت نمی‌کند.

پارک حفظ حقوق مالکیت فکری ایده‌ها و راهکارهای پیشنهادی را وظیفه قانونی خود می‌داند و نهایت دقت‌نظر را در این رابطه لحاظ می‌کند.

برای هر نیاز فناورانه، یک فرم مجزا تکمیل کنید.

در صورت نیاز به ارتباط با دبیرخانه فراخوان، خواهشمند است با شماره ۰۹۱۰۶۴۶۴۸۷۲ تماس بگیرید یا در پیام‌رسان اجتماعی ایتا به ما پیام دهید.»