آزاد سازی حریم خط لوله میعانات گازی دالان - شیراز

  • مشاهده در قالب PDF

بخش زیادی از حریم خط لوله ٨ اینچ میعانات گازی دالان- شیراز منطقه فارس آزاد سازی شد.

به گزارش شانا رئیس امور حقوقی خطوط لوله و مخابرات منطقه فارس گفت: با توجه به بهره برداری از خط ٨ اینچ میعانات گازی دالان - شیراز،شرکت خطوط لوله و مخابرات منطقه فارس با هدف سهولت تردد، تصمیم به آزاد سازی حریم این خط لوله گرفت.

 

 

ناورند گفت: هم اکنون از کیلومتر صفر تا ١٧٦ و همچنین ٥٠٠+٢٠١ الی نقطه پایان خط ،رفع معارض شده است.

 

پیشتر نیز مدیرخطوط لوله و مخابرات منطقه فارس به خبرنگار شانا گفته بود: خط لوله دالان- شیراز از مسیر شهرهای فراشبند، فیروزآباد، کوار، زرقان و شیراز عبور می کند, این در حالی است که در گذشته هیچ خط لوله ای در این مسیر وجود نداشت.

سیاوش اورنگی با اشاره به وجود زمینهای زراعی مرغوب در این منطقه گفت: با وجود تحصیل اراضی بوسیله شرکت خطوط لوله و مخابرات منطقه فارس، کشاورزان با بی توجهی به حریم خط لوله، اقدام به کشاورزی در این محدوده کرده اند.

مدیرخطوط لوله و مخابرات منطقه فارس همچنین به وجود پروژه هایی که از سوی سازمانهای مختلف بدون توجه به حریم خطوط لوله انجام می شود، اشاره کرد و افزود: با توجه به توسعه استان فارس از جنوب و جنوبشرق، نقاطی که در گذشته خطوط لوله از آنها گذر کرده، ممکن است به علت توسعه راه و شهرسازی مورد آسیب قرار گیرد.

اورنگی تاکید کرد: این اداره مکاتباتی را با سازمانهای راه و شهرسازی و ... به منظور اطلاع رسانی از انجام پروژه های شهرسازی آنها انجام داده است.

به گفته وی حفظ ایمنی خطوط لوله و جان و مال شهروندان علاوه بر شرکتهای تابعه وزارت نفت بر عهده سایر سازمان و نهادهای ذیربط کشوری نیز است.

خط لوله میعانات گازی ٨ اینچ دالان -شیراز در مسیری به طول ٢٢٧ کیلومتر  احداث شده و دارای سیستم هوشمند نشت یاب (با استفاده از کابل فیبر نوری) و هشت ایستگاه حفاظت کاتدی است.

افزایش تولید بنزین در پالایشگاه شیراز با افزایش حجم میعانات گازی تحویلی به پالایشگاه ، اصلاح روش انتقال خوراک به پالایشگاه شیراز (حذف انتقال توسط تانکر)،کاهش مخاطرات جانی و زیست محیطی حمل توسط تانکر و همچنین کاهش هزینه انتقال، ثبات و تداوم تامین بخشی از خوراک پالایشگاه شیراز از طریق احداث خط لوله را از جمله اهداف اجرای طرح احداث خط لوله انتقال میعانات گازی از پالایشگاه فراشبند تا پالایشگاه شیراز عنوان شده است.

  •  

  •  

  •