عقد قرارداد نیم میلیارد دلاری با 54 شرکت دانش بنیان

وزیر نفت گفت: ۷۰۰ حلقه چاه نفت را شناسایی کرده ایم که کم بازده هستند، از این رو قراردادی به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار منعقد خواهد شد تا ۵۴ شرکت دانش بنیان در این زمینه با استفاده از روش های فناورانه بتوانند تولید این چاه های نفتی را افزایش دهند.

وی افزود: در سال 1401 نیز آقای نیکزاد و رضاخواه زحمات فراوانی در این رابطه کشیدند و ایراداتی که به بحث دو فوریت  قانون بودجه گرفته شده بود رفع شده و آئین نامه آن نیز در دولت بررسی می شود لذا ما منتظر تصویب آئین نامه نماندیم و  با توجه به تعامل خوب با مجلس، در این 6 ماه اخیر همه حواله های سال گذشته را توسط پالایشگاه ها اجرایی کردیم.

اوجی بیان کرد: بحث مربوط به سهمیه حواله قیر سال 1401 که آقای نیکزاد هر دو ماه یکبار جلساتی را با وزارت نفت و دستگاه های اجرایی برگزار می کنند تا تعهدات مربوطه بررسی شود، امروز هم وزارت نفت به عنوان تامین کننده و دستگاه های دیگر  نیز به عنوان اجرا کننده رضایتمندی خود را در این رابطه ابراز کردند.

وزیر نفت اظهار کرد: امسال تعداد شرکت های دانش بنیان که در حوزه صنعت نفت فعال هستند از 150 شرکتی که در اوایل سال جاری وجود داشتند به 540 شرکت رسیدند و وزارت نفت تمامی نیازهای خود در حوزه کالا، پالایشگاه ها، پتروشیمی ها را احصا کرده و فراخوان هم دادیم تا شرکت های توانمند دانش بنیان در  این پروژه ها مشارکت کردند.

عضو کابینه دولت سیزدهم گفت: 700 حلقه چاه نفت را شناسایی کرده ایم که کم بازده هستند، از این رو قراردادی به ارزش 500 میلیون دلار منعقد خواهد شد تا 54 شرکت دانش بنیان در این زمینه با استفاده از روش های فناورانه بتوانند تولید این چاه های نفتی را افزایش دهند و در موضوع کنتورهای هوشمند و در فرآیندهای بهینه سازی هم در حوزه صنعت، خانگی و حمل و نقل اتفاقات خوبی اتفاق افتاده است که به مرور ارائه خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

برگزاری اولین کنفرانس بین المللی هوش مصنوعی، علم داده و تحول دیجیتال در صنعت نفت و گاز

آرشیو اخبار

زیست بوم فناوری صنعت نفت